روش تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از دوربین اصلی

در بازار دوربین مداربسته نیز مانند سایر کالاها شاهد برندهای مختلف با مدل ها و امکانات مختلفی هستیم. مشتریان در زمان خرید هر محصولی به جستجوی برندهای آن محصول و کسب اطلاع از کیفیت و چگونگی آنها می پردازند. با این حال در مرحله عمل و زمانی که قصد خرید دارند با برندهای جدید و قیمت های پایین و ظاهر و امکانات فریبنده مواجه می شوند. چگونه می توان دوربین مداربسته متفرقه یا تقلبی را از دوربین اصلی تشخیص داد تا متحمل زیان نشویم. در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی آشنا کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

   

   1. چرا نباید دوربین مداربسته متفرقه خرید و خرید آن چه اشکالی دارد؟

   1. خرید دوربین مداربسته ارزان قیمت

   1. نحوه تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی

   1. برند و شناسایی دوربین متفرقه از اصلی

   1. لیست برندهای اصلی و معتبر دوربین مداربسته

   1. معایب خرید دوربین مداربسته متفرقه

   1. برندهای متفرقه را توصیه و معرفی نمی کنیم

  1. چرا نباید دوربین مداربسته متفرقه خرید و خرید آن چه اشکالی دارد؟

  برای خرید محصولات متفرقه اشکال و منع خاصی وجود ندارد و شما می توانید از محصولات و کالاهای متفرقه خرید کنید. اما موضوعی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا به اندازه هزینه ای که برای خرید آنها پرداخت می شود، مفید هستند یا خیر؟ چرا باید توانایی تشخیص دوربین متفرقه از دوربین اصلی را داشته باشیم؟ اولین و مهمترین دلیل، پیشگیری از ضرر و زیان های مالی و زمانی است. اگر چه در برخی مواقع استفاده از دوربین های متفرقه خسارت های دیگری نیز ممکن است ایجاد کنند.

  این محصولات هم می توانند از کیفیت خوبی برخوردار باشند به عبارت دیگر لزوماً دوربین های OEM دوربین های بی کیفیتی نیستند. اما 95 درصد از دوربین های Nonam و OEM از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. دوربین های مداربسته از برندهای متفرقه در بازار به دوربین های Noname و OEM شناخته می شوند. گاهی دوربین مداربسته اصلی نیز ممکن است با برند دیگری وارد بازار شوند. اغلب در جهت منافع مالی چنین سفارشاتی صورت می گیرد و نفعی برای مشتریان ندارد. این محصولات اگر چه ساخت کمپانی معتبر و از برند اصلی هستند اما به نام و برند ساختگی وارد بازار شده اند و خدمات برند اصلی برای آنها ارائه نمی شود.

  2. خرید دوربین مداربسته ارزان قیمت

  با وجود اینکه تمایل افراد به سمت خرید محصولات با کیفیت است اما از تاثیر قیمت در تصمیم گیری آنها نباید غافل شد. تمایل افراد به سمت خرید ارزان قیمت نیز زیاد است. همین امر موجب شده است سودجویان با ارائه اطلاعات اشتباه در ارتباط با کالای خود زمینه کلاه برداری از مشتری را فراهم کنند. این موضوع فروش های پر سودتری را برای سودجویان به دنبال داشته است. برند متفرقه به برندهایی که فاقد اعتبار جهانی و شهرت باشند گفته می شود. البته این برندها یا توسط وارد کننده وارد بازار ایران شده است و یا در کشور ایجاد شده اند.

  ویژگی بارز دوربین های مداربسته متفرقه قیمت آنهاست البته به این مفهوم نیست که هر دوربین ارزان قیمتی دوربین از برند متفرقه است. با این توضیح، چطور باید شناسایی و تشخیص دوربین متفرقه از دوربین اصلی انجام شود.

  3. نحوه تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی

  هر چه قدر روش های کلاه برداری پیشرفت داشته باشند، اما می توان به روش های ساده ای دست آنها را خواند. در این بخش ساده ترین روش شناسایی و تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی را با ذکر مثال شرح می دهیم:

  یکی از راحت ترین و در دسترس ترین روش شناسایی دوربین متفرقه از اصل کمک گرفتن از اینترنت و تحقیق اینترنتی است. نکته مهم این است که در گذشته اغلب برندهای اصلی دارای وب سایت بودند و کمتر برند متفرقه ای دارای سایت بود. رفته رفته شرکت های ایجاد کننده برند های متفرقه نیز اقدام به ایجاد وبسایت کردند تا خود را معتبر مطرح کنند. در نتیجه تنها رسیدن به سایت آن محصول کافی نیست.

  بررسی مدل دوربین مداربسته در موتورهای جستجو یکی از بهترین روش های تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی است. به این ترتیب که مدل دوربین موردنظر را در موتور جستجویی مانند گوگل سرچ می کنید و نتایج را مورد بررسی قرار می دهید:

    

    • DS-2CD1143 ( از محصولات کمپانی هایک ویژن Hikvision بزرگترین تولید کننده دوربین مداربسته جهان)

    • HFW2439SP ( از محصولات شرکت داهوا Dahua یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین مداربسته جهان)

    • M5013 ( از محصولات کمپانی اکسیس AXIS است که بزرگترین تولید کننده دوربین های شبکه جهان محسوب می شود.)

    • WV-SW155 (یکی از محصولات شرکت پاناسونیک Panasonic از بزرگترین تولید کنندگان دوربین مداربسته جهان)HFW2439SP ( از محصولات شرکت داهوا Dahua یکی از بزرگترین تولید کنندگان دوربین مداربسته جهان)

   با بررسی نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد که هر مدل از دوربین از این برندهای معتبر و اصلی دارای کاتالوگ، مشخصات، تصاویر و ویدئوهای مرتبط هستند. این موضوع می تواند اعتبار سراسری و جهانی این برندها را اثبات کند.

   4. برند و شناسایی دوربین متفرقه از اصلی

   روش دیگر برای تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی این است که برند دوربین مورد نظر را چک کنید. آیا کالا و دوربین مداربسته ای که انتخاب کرده اید در لیست برندهای برتر دوربین مداربسته قرار دارد یا خیر.می توانید در لیست زیر برند دوربین مداربسته خود را چک نمایید. این لیست شامل تمام برندهای معتبر جهانی نیست اما تمام برندهای ذکر شده در آن از برندها و تولید کنندگان معتبر هستند. در صورت نیاز به کمک و مشاوره قبل از خرید دوربین مداربسته می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. متخصصین این امر شما را در راستای خریدی مناسب و به صرفه به صورت رایگان راهنمایی خواهند کرد.

   5. پنجاه برند برتر برند اصلی

   6. معایب خرید دوربین مداربسته متفرقه

   خرید کالا با هر کیفیتی مسائلی را در پی دارد به عنوان مثال کالاهای لوکس پرداخت هزینه های بالاتری را به همراه دارد. در خرید دوربین های مداربسته متفرقه نیز موضوعاتی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. به این ترتیب برای تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی و کاهش ضرر و زیان اقدام نمایید.

     

     1. به علت ناشناس بودن برندهای متفرقه، امکان استعلام کیفیت یا قیمت این نوع دوربین های مداربسته تقریبا غیر ممکن است. در نتیجه شرایط برای کلاه برداری مساعدتر است.

     1. پرداخت هزینه بالا برای خرید دوربین متفرقه به جای دوربین اصلی اتفاقی است که رخ می دهد. در صورتی که می توانید این محصولات را با کمی تحقیق به قیمتی بسیار ارزان تر خریداری کنید.

     1. اغلب دوربین های متفرقه فاقد پشتیبانی فنی هستند. حتی ممکن است دوربین مداربسته مورد نظر دارای گارانتی نیز باشد، اما هیچ گونه خدمات و پشتیبانی فنی از جمله ارائه نرم افزارهای به روز شده، اطلاعات نصب و عیب یابی و … برای شما در دسترس نیست.

     1. ممکن است محصولات و دوربین های مداربسته متفرقه در ظاهر به خوبی کار کنند. اما معمولا دارای اشکالات و نقص های امنیتی و نرم افزاری هستند. این اشکالات جدی بوده و استفاده از آنها برای کاربری های حساس به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

     1. اعتبار شرکت های گارانتی کننده محصولات متفرقه معمولا کم است. بنابراین بی اعتبار شدن گارانتی این دوربین های متفرقه نیز بسیار بالاتر است.

    7. برندهای متفرقه را توصیه و معرفی نمی کنیم

    چرا برندهای متفرقه را معرفی نمی کنیم و به روش های مختلف تشخیص دوربین مداربسته متفرقه از اصلی پرداختیم؟ از آنجایی که برندهای متفرقه دایره وسیعی یافته اند و کنترل آن بسیار مشکل است. هرگز نمی توان برندی از آنها را به عنوان محصول با کیفیت به مشتریان معرفی نمود. این بازار گاهاً از یک برند متفرقه فقط یک بار استقبال می کند و دیگر محصولات آن برند یافت نخواهد شد. بهترین ابزار برای دفاع از حقوق مصرف کننده مطلع کردن آنهاست. با افزایش اطلاعات و بالا رفتن سطح آگاهی مشتریان بازار این نوع محصولات و تجهیزات مداربسته به سمت عادلانه تر شدن قدم بر خواهد داشت.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *